چهارشنبه، 2 خرداد 1403
ایمیل
adnaniphotography@gmail.com
تلفن:
۰۲۱۸۸۰۰۳۴۳۵
ارتباط با مدیریت :
۵۴۷۰۲۴۰ـ۰۹۱۲
عکاسی از کیک و شیرینی

آیا لازمه از یک عکاس حرفه ای برای عکاسی از کیک و شیرینی هایی که میپزید و میخواید فروش داشته باشید کمک بگیرید یا آموزش ببینید؟

حتماً برای آن دسته از افرادی که عاشق عکاسی و به خصوص عکاسی از کیک‌ و شیرینی های خود هستند، پیش آمده است که از شدت ناامیدی ، با خود فکر کنند که چرا عکس‌هایی که آنها از کیک‌ها می‌گیریند، با عکس‌هایی که در بر روی جلد مجلات آشپزی یا در وبلاگ‌های شیرینی پزی هستند، هیچ شباهتی ندارند .  یا اینکه چطور می توانند بیشترین فالور را در شبکه های مجازی با عکس های جذاب داشته باشند؟ 

برای افرادی که به فکر شروع کسب و کاری مثل طراحی کیک و شیرینی هستند، باید بگوییم که داشتن مهارت‌های کافی برای عکاسی کیک می‌تواند چقدر برای فروش محصول خود در شبکه‌های اجتماعی شما اهمیت داشته باشد.

امروزه شما برای رشد و پیشرفت در کار شیرینی پزی یا باید با عکاس حرفه ای کار کنید یا روی خودتان سرمایه گذاری کنید تا بتوانید عکس حرفه ای بهتراز رقبای خود برای بیشتر و بهتر دیده شدن محصول خود تهیه کنید

آموزش عکاسی از کیک و شیرینی

نورپردازی در عکاسی شیرینیجات

بیشتر عکاسان مواد غذایی در واقع با نور مصنوعی کار می کنند ، اما می تواند کاملاً پیچیده باشد و به لوازم گران قیمت نیاز دارد.

وقتی تازه وارد عکاسی از غذا می شوید ، نور طبیعی بهترین گزینه است. یا اگر تجربه زیادی با فلش ندارید. فقط کافی است چند ترفند ساده داشته باشید تا هنگام عکسبرداری از عکسهای کیک ، نور طبیعی برای شما مفید باشد.

مطمئن شوید که نزدیک پنجره کار می کنید تا از نور موجود بیشترین بهره را ببرید.

از ماده پخش کننده (diffuser ) یا شفاف به عنوان پخش کننده استفاده کنید. یک پرده می تواند نتایج خارق العاده ای به شما برساند. این باعث می شود هرگونه نور شدید را پخش و دور کند و از سایه های سخت روی کیک جلوگیری خواهید کرد. اگر یک روز ابری باشد ، ممکن است به پخش کننده احتیاج نداشته باشید.

 

 

چیدمان عکاسی شیرینی جات

تا جایی که می‌توانید، شلوغی و بی‌نظمی موجود در زمینه عکس را حذف کنید.

اگر در حال عکاسی کیک خود بر روی میز آشپزخانه هستید، مثلاً سعی کنید یک کاغذ یا تخته بزرگ در پشت کیک خود قرار دهید و از آن به عنوان زمینه عکس استفاده کنید. مثلاً یک تخته چوب ، کاغذ دیواری یا پوستر رنگی ساده که با پارچه پوشیده شده باشد. همچنین می‌توانید از دیوارهای ساده و تمیز در منزل خود به عنوان زمینه عکس استفاده کنید.

سعی کنید تمام شلوغی‌هایی که در زمینه عکس وجود دارند را حذف کنید (مثلاً ماهیتابه، قابلمه، کاسه، کلید خانه، هر چیزی که در زمینه عکس شما دیده شود). شما نمی‌خواهید توجه بیننده عکس به چیزی غیر از کیک شما جلب شود.

البته توجه داشته باشید اشیا مرتبط با پخت کیک یا شیرینی  با مهارت میتونه عکستونو زیباتر کنه

 

زاویه عکاسی 

با زاویه دوربین بازی کنید و سعی کنید دوربین خود را برای گرفتن یک کلوزآپ با جزئیات، به کیک نزدیک کنید. از لنز ماکرو استفاده کنید  در بیشتر گوشی های جدید، یک لنز ماکرو وجود دارد. سعی کنید به صورت عمودی و افقی از کیک خود عکس بگیرید و ببینید کدام عکس بهتر از بقیه از آب درآمده است.

 

با چه دوربینی عکاسی شیرینی انجام بدیم

شما می‌توانید با استفاده از آیفون، آیپد و دوربین‌های معمولی هم عکس‌های خوبی بگیرید و از نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم هم، استفاده کنید.